Wybieramy monitor

Monitory Zostaw komentarz

fot. eizo.com

fot. eizo.com

Wybór monitora do komputera nie jest prostym zadaniem, zważywszy na ilość ofert. Na rynku znajdziemy tanie monitory z matrycą TN oraz droższe modele VA lub IPS w różnych rozdzielczość, o różnych przekątnych, ilościach złączy oraz różnym czasie reakcji.

To, jaki monitor wybierzemy, powinno zależeć od naszych potrzeb. Jeżeli monitor będzie służył nam wyłącznie do podstawowych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych, obsługa prostych programów biurowych, czy oglądanie filmów, nie jest nam potrzebny model o najlepszych na rynku parametrach. Warto jednak wybierać ekrany Full HD, ponieważ zazwyczaj ich cena jest zbliżona do modeli, które posiadają mniejsze rozdzielczości. Najlepiej przed zakupem określić sobie budżet, wówczas decyzja powinna być łatwiejsza.

Monitory dla graczy, czy dla osób, które zawodowo zajmują się projektowanie graficzny, nie powinny mieć mniej, niż 30 cali, zazwyczaj ich koszt przekracza 1000 zł, ale oferują bardzo dobre warunki - szerokie kąty widzenia oraz doskonałe odwzorowanie kolorów, do tego uwzględniają każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Jeżeli szukamy panelu do zastosowań domowych wystarczy ekran 24 calowy.

W sytuacji, gdy przed komputerem spędzamy bardzo dużo czasu, warto zdecydować się na zakup monitora z technologią flicker-free, czyli nowym sposobem podświetlenia ekranu, który przynosi naszym oczom ulgę. Takie rozwiązanie jest polecane, szczególnie osobom, które cierpią z powodu suchości oczu. Decydując się na monitory Eizo, Dell, Benq, Asus, czyli firm renomowanych, możemy liczyć na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Ogólnie rzecz biorąc, warto zainwestować w porządny monitor, który długo nam posłuży, niż jego tani zamiennik, który może okazać się awaryjny i po krótkim czasie niestety będziemy musieli wymienić go na nowy. Chociaż wiele osób lekceważy ważność monitora, pamiętajmy, że to od niego w dużej mierze zależy komfort naszej pracy oraz zdrowie naszych oczu.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj