Monitory Fujitsu Display B – ergonomiczne i energooszczędne

Monitory, Monitory Fujitsu Zostaw komentarz

fot. fujitsu.com

fot. fujitsu.com

Produkowane przez Fujitsu monitory z serii B to zupełnie przyzwoity sprzęt biznesowy z średniej półki cenowej. Są przystosowane do długotrwałej pracy i ułatwiają dostosowanie podstawy do potrzeb użytkownika.

Monitory Fujitsu Display B to seria obejmująca monitory o różnych wielkościach, z matrycami o przekątnych od 19 do 27 cali (większość modeli to monitory 22-24 calowe) i popularnych proporcjach 16/9 lub 16/10. Z założenia mają przeznaczenie firmowe i instytucjonalne, posiadają stonowany wygląd i parametry pozwalające na wygodną pracę. Rozdzielczość 1980×1200 pikseli modelu  B24W-7 LED i 1980×1080 pikseli kilku innych modeli oraz odwzorowanie 16,7 miliona kolorów swobodnie wystarczają nie tylko do większości zastosowań biurowych, ale też do mniej zaawansowanej grafiki czy domowego oglądania filmów. To nie jest najwyższa półka – samo Fujitsu produkuje znacznie lepszy sprzęt – ale za to są to monitory solidne, z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Zdecydowaną zaletą jest niski czas reakcji monitorów – zaledwie 5ms.

Oszczędność energii

Technicy Fujitsu postarali się, aby projektowane przez nich monitory spełniały wysokie normy środowiskowe pod względem ilości zużywanej energii. Dzięki temu posiadają klasę energetyczną A+ oraz certyfikaty Energy Star 6 (https://www.energystar.gov). Obniżenie ilości pobieranego prądu w perspektywie długoterminowej przekłada się na zmniejszenie opłat i zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

Wygodne użytkowanie

W monitorach Fujitsu Display B zadbano o ergonomię użytkowania, udostępniając użytkownikowi możliwość dostosowania wysokości podstawy i kąta nachylenia ekranu. Ciekawą opcją jest możliwość obrócenia monitora o 90 stopni, co jest korzystne dla osób potrzebujących ekranu ustawionego w pionie. Dzięki tym cechom stopki można pracować wygodniej, co przekłada się na komfort nawet długotrwałej pracy. To z kolei zmniejsza negatywny wpływ pracy przy komputerze na zdrowie użytkownika.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj