Lenovo ThinkPad Yoga 460 - gdy potrzebujesz więcej opcji

Ciekawostki, Lenovo ThinkPad, Nowości na świecie, Nowości w Polsce, Porady, Recenzje Zostaw komentarz

fot. lenovo.com

fot. lenovo.com

Do czego tak naprawdę używasz swojego laptopa? Być może siedzisz przed nim większość dnia, gdyż na tym polega twoja praca. Tabelki w Excelu, Accesie, CMS-y i CRM-y nie wymagają od laptopa więcej niż nieco RAM-u, ale za to potrafią zmęczyć Ciebie. Są trochę bardziej znośne, jeśli masz duży obszar roboczy i wygodną klawiaturę. Prawdopodobnie czasami oprócz typowych czynności musisz użyć też wyjątkowo zasobożernych aplikacji. Wtedy chcesz, by twój laptop miał wydajne CPU i jeszcze lepszy układ chłodzenia. Niewykluczone jednak, że wykorzystujesz laptopa także do celów rozrywkowych. Oglądasz filmy, grasz, wykorzystujesz jego ekran jako planszę do rysowania. Przydałaby się do tego trochę lepsza od przeciętnej matryca. Z drugiej strony, zabierając laptopa na spotkanie biznesowe, starasz się wypaść jak najlepiej, a biznesowe logo minimalnie w tym pomaga. Wymagania wobec laptopa rosną wraz z twoją kreatywnością w jego wykorzystaniu. W pewnym momencie dowiadujesz się, że nawet jeśli masz nieograniczony budżet, to nie dasz rady kupić laptopa najlepszego we wszystkim. Masz jednak szansę znaleźć taki, który w każdej dziedzinie będzie dość dobry. Na przykład Lenovo ThinkPad Yoga 460.

Obraz

Przy 14 calach jasna matryca o rozdzielczości Full HD jest całkiem wystarczająca. W razie potrzeby można jednak wybrać półmatowy ekran WQHD o jeszcze lepszych parametrach. Można na nim pracować na zewnątrz lub oglądać filmy w znakomitej jakości.

Wydajność

Procesory Intel Core i3-i7 typu U są standardem w laptopach biznesowych. Ich szóste generacje stosują zarówno laptopy zaliczane do mobilnych stacji roboczych, jak i niektóre tablety biznesowe. ThinkPad Yoga 460 ma ewentualnie tę drobną przewagę, że można go wyposażyć w kartę graficzną nVidia GeForce GTX 940M.

Prestiż

Logo ThinkPad z pewnością jest rozpoznawalne. Można je też potraktować jako swoistą gwarancję jakości wykonania i komfortu pisania na klawiaturze. Niestety oznacza ono też, że laptop nie należy do najtańszych.

Uniwersalność

Jak wskazuje Yoga w nazwie, tego laptopa możemy otworzyć o 360º, co daje możliwość wykorzystania jego ekranu dotykowego jako tabletu lub bardzo wygodnego mini-telewizora. Nie istnieje też problem zbyt małego kąta otwarcia, gdy pracujemy z laptopem na kolanach.

Przydatne drobiazgi

Jako że Lenovo ThinkPad Yoga 460 należy do serii biznesowej, w standardzie jest objęty dłuższą gwarancją i ma solidną baterię (więcej: http://www.kuzniewski.pl/k2396,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-yoga-thinkpad-yoga-460.html).

Czy laptop ten w czymkolwiek jest najlepszy? Raczej nie. Chyba że weźmiemy pod uwagę ilość sytuacji, w których się sprawdza. Bardziej uniwersalny od niego może być tylko Lenovo ThinkPad P40 Yoga z profesjonalną grafiką.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj