Lenovo ThinkPad P40 Yoga - doskonała stacja robocza

Lenovo ThinkPad Zostaw komentarz

lenovo-laptop-thinkpad-p40-yoga-laptop-mode-image3

fot. lenovo.com

Komputery łączące w sobie funkcje tabletu i laptopa stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Ta propozycja od Lenovo to jednak swego rodzaju nowość. W najmocniejszej wersji jest ona bowiem połączeniem wydajnej stacji roboczej z tabletem. Łatwo więc sobie wyobrazić kto w szczególności będzie zainteresowany tym urządzeniem. Przede wszystkim graficy, który oprócz wydajności potrzebują również dotykowego ekranu do bardziej komfortowej pracy.

Wykonanie

Waga urządzenia to niecałe dwa kilogramy. Z jednej strony w porównaniu z laptopami, które można używać jak tablet jest to bardzo dużo. Z drugiej strony w stosunku do mobilnych stacji roboczych waga jest naprawdę niska. Plasuje się ona więc tak samo jak ten komputer gdzieś pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Obudowa wykonana jest z magnezu i włókna węglowego czyli standardu w wysokiej klasy laptopach. Dokładnie tego można spodziewać się po tego typu urządzeniach. Jedyna wada wykonania to nieco zbyt giętka pokrywa matrycy. Niestety nawet niewielki nacisk na jej powierzchni powoduje zniekształcenia obrazu. Pokrywa mogłaby być odrobinę sztywniejsza. Nie jest to jednak bardzo duża wada dla sprzętu.

Ekran

Lenovo ThinkPad P40 Yoga jest wyposażony w błyszczący ekran dotykowy. Jego przekątna to 14 cali. Sam ekran posiada dobrą luminancję oraz bardzo dobre kąty widzenia. Jest to bardzo udana matryca,  z której korzystanie nie stwarza większych problemów. Za sprawą tego, że jest ona błyszcząca praca na dworze jest mocno utrudniona. Takie jednak uroki matryc dotykowych.

Wydajność

Sprzęt dostępny jest w kilku wersjach wydajnościowych. Łączy je jednak dostępność procesorów Intel Skylake oraz karta graficzna nVidia Quadro M500M. Zamontowana w komputerze pamięć RAM jest typu DDR3L. Dane gromadzone są oczywiście na dyskach SSD. Co daje taka wydajność? Bardzo komfortową pracę w aplikacjach graficznych. Karta graficzna mimo, że nie posiada bardzo imponującej specyfikacji to jest zoptymalizowana pod kątem właśnie profesjonalnego wykorzystania. Wszyscy rysownicy oraz graficy nie będą więc zawiedzeni jej wydajnością.

Do kogo sprzęt jest kierowany?

Laptop ten kierowany jest przede wszystkim do osób, które profesjonalnie zajmują się grafiką. To właśnie one będą w stanie czerpać maksimum satysfakcji z korzystania z tego urządzenia. Dzięki dotykowemu ekranowi będą w stanie bardzo szybko nanieść poprawki bądź naszkicować jakiś element. Osoby, które nie wykorzystują systematycznie ekranu dotykowego, nie wykorzystają wszystkich możliwości jakie daje ten komputer.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj