Krótko o wadach i zaletach Lenovo Z70-80

Lenovo Z Zostaw komentarz

lenovo-laptop-z70-front-2

fot. lenovo.com

Zdarza się, że mamy dość wysokie wymagania, a jednocześnie ograniczony budżet na zakup sprzętu. Wtedy musimy się pogodzić z faktem, że oprócz satysfakcjonujących zalet wybrany laptop będzie też mieć istotne wady. Kiedy już pogodzimy się z rzeczywistością, możemy zastanowić się nad Lenovo Z70-80.

Dlaczego go wybieramy?

Lenovo Z70-80 to potężny, 17-calowy laptop multimedialny z dobrej jakości matrycą Full HD. Dobrej nie tylko w swojej kategorii cenowej, ale i ogólnie wśród laptopów. Wyświetlacz LG, który zastosowano w tym modelu ma doskonałe rozświetlenie (ponad 300 cd/m²), zapewnia szerokie kąty widzenia, ma bardzo ostry kontrast (800:1) i bardzo niewielkie błędy w odwzorowaniu kolorów.

Drugim powodem by wybrać Z70-80 są jego wbudowane głośniki. Jedne z niewielu spotykanych w laptopach, z których można słuchać muzyki i nie odczuwać, że dźwięk jest zbyt płytki. Nawet przy maksymalnej głośności dźwięk pozostaje czysty, słychać wyraźnie basy, efekt stereo jest w porządku.

Ostatni, ale dla części użytkowników nie mniej ważny argument, to karta graficzna Nvidia GeForce 840M, która w laptopach tej klasy na ogół nie występuje. Nie zawsze radzi sobie ona z rozdzielczością Full HD, ale po przejściu na HD ready można pograć w nowsze tytuły, a nawet zaryzykować odpalenie Wiedźmina III.

Dlaczego będzie nas denerwować?

Wspomniane wcześniej wady sprowadzają się zasadniczo do dwóch istotnych mankamentów. Są to niski komfort pracy i taka sobie jakość wykonania. Lenovo Z70-80 ma możliwość regulowania pracy wentylatora, można więc wybrać czy laptop będzie zbyt głośny czy też będzie się za bardzo przegrzewał. Widać też, że laptop był projektowany po kosztach. Część podzespołów jest wlutowana, plastikowa obudowa doskonale zachowuje odciski palców, pulpit ma trochę niewygodne krawędzie. Nie jest to pierwsza klasa.

Czy warto?

Bardzo możliwe, że Lenovo Z70-80 jest najtańszym modelem spełniającym wymogi stawiane laptopom multimedialnym. Wiele laptopów droższych o 1000 zł nie ma takiej matrycy, ani tak dobrych głośników. Dodatkowo procesor Intel Core i karta graficzna dają mu sporą wydajność. Na dłuższą metę praca z Z70-80 może być jednak nużąca. Jako laptop domowy powinien być w sam raz, do biura można kupić inny model.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj