Jaką matrycę w monitorze wybrać?

Monitory, Porady Zostaw komentarz

Wybór elektroniki dla osób, które nie posiadają dużej wiedzy na jej temat często jest bardzo problematyczny. Nie wiadomo bowiem na co zwracać uwagę. Każde urządzenie elektroniczne ma swoje pewne parametry i bez wiedzy rozszyfrowanie ich jest bardzo trudne. Często jednak podstawowe informacje można zdobyć w bardzo prosty sposób i warto na nie postawić przed samym zakupem urządzenia dla siebie. Dzięki temu wybierzesz znacznie lepiej i poczujesz się podczas wyboru sprzętu przede wszystkim znacznie pewniej. Ryzyko wpadki będzie bowiem znacznie mniejsze.

Jakie matryce są dostępne?

fot. kuzniewski.pl

fot. kuzniewski.pl

Rynek monitorów został zdominowany przez te z dwoma rodzajami matryc. Monitory z matrycami TN oraz IPS (więcej). Większość produktów posiada jedno z tych dwóch rozwiązań. Różnią się one od siebie przede wszystkim jakością wyświetlanego obrazu.

Matryca TN prezentuje kolory mniej żywe. Często również nie są one dobrze odwzorowane, a sama czerń na ekranie nie wygląda bardzo dobrze. Nie powalają również kąty widzenia, które są bardzo wąskie. Dlaczego zatem monitory te są nadal dostępne skoro posiadają tyle wad? Ze względu na niską cenę. Są to najtańsze matryce i właśnie dlatego decyduje się na nie wiele osób. Często nie zdając sobie sprawy z własne wyboru.
Drugim rodzajem matryc są IPS. W kwestii jakości obrazu pokonują matryce TN pod każdym względem. W przypadku rozwiązania jakim jest IPS w dobrych monitorach nie można mieć żadnych zastrzeżeń do samego obrazu. Są one jednak znacznie droższe od matryc TN.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj