Cechy dobrego laptopa

Sklepy komputerowe Zostaw komentarz

i_workstations_01_big_image_tcm245_2192440_tcm245_2193389_tcm245-2192440

fot. hp.com

Wybór laptopa może być dla laika nie lada wyzwaniem. Ogromna ilość informacji zawarta w etykietach i sprzeczne informacje o produktach, jakie możemy znaleźć w internecie, nie pomagają a wręcz zniechęcają, do poszukiwań wymarzonego komputera. W tym artykule przyjrzymy się cechom, na jakie należy zwrócić uwagę, w trakcie zakupu laptopa.

Cechy sprzętu

Patrząc na etykietę, odnajdziemy na niej kilka podstawowych informacji, wśród nich są między innymi:

  • przekątna ekranu - wiąże się ona z wielkością komputera. Jeśli potrzebujemy sprzętu bardziej mobilnego, lepsza okaże się mniejsza przekątna (poniżej 13 cali), dla użytku domowego idealne okaże się 15,6 cala.
  • procesor - na rynku istnieją obecnie dwie wiodące marki. Im szybszy procesor, tym szybciej będzie działał nasz laptop (http://www.cwusb.pl/energooszczedne-i-minimalistyczne-produkcje-w-kategoriach-laptopow-ktore-podbijaja-serca-i-rynek/), jednak im lepszy sprzęt, tym wyższa jego cena.
  • pamięć RAM - obecne minimum to 4 GB, aczkolwiek zalecana wartość to 8 GB, która pozwoli na długoletnie i płynne korzystanie z urządzenia.
  • dysk twardy - przechowuje nasze pliki, im większa jego pojemność, tym więcej ich pomieścimy,
  • karta graficzna - służy do wyświetlania obrazu. Jeśli zamierzamy na komputerze grać w gry, warto doinwestować ten podzespół,
  • inne informacje, takie jak: napęd optyczny, rozdzielczość ekranu, złącza itd.

Tak można krótko i prosto scharakteryzować etykietę, jaką znajdziemy przy praktycznie każdym laptopie. Konkretny dobór podzespołów możemy wykonać sami, aczkolwiek, jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy, lepiej zlecić to profesjonalnemu serwisowi.

Sklep z laptopami to miejsce, w którym sprzedawca pomoże wybrać nam maszynę, która sprawdzi się w warunkach, w jakich zamierzamy z niej korzystać. Takich sklepów jest obecnie na rynku ogromna ilość, co szczególnie widać w stolicy, gdzie na każdym rogu znajdziemy sklep ze sloganem laptopy Warszawa (więcej). Dziesiątki, jeśli nie setki takich miejsc w samej Warszawie, świadczą o dużym zapotrzebowaniu na takie usługi. Chodzi tu o kontakt z żywym sprzedawcą, a nie tylko sprzedaż internetową. W jej jesteśmy skazani sami na siebie i szanse kupna laptopa, który spełni nasze oczekiwania, zależą od wiedzy, jaką udało nam się uzyskać, a to zajmuje niepotrzebny czas.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj